Udruga Obitelji 3plus slavi peti rođendan

Udruga Obitelji 3plus slavi peti rođendan

Udruga obitelji s troje ili više djece (skraćeno: Obitelji 3plus) 13. siječnja 2023. slavi svoj peti rođendan. Prije točno pet godina održana je osnivačka skupština Udruge, a u petoj godini djelovanja puno smo toga ostvarili i doprinijeli podizanju kvalitete života velikih obitelji. Samim time dodatno smo potvrdili status zagovornika društva koje brine o obiteljima, a osobito obiteljima s troje ili više djece, što pokazuje niz realiziranih aktivnosti od kojih posebno izdvajamo sljedeće:

 

 • Kontinuirano smo osvještavali javnost o potrebama, specifičnostima i pozitivnim primjerima života u 3plus obitelji, obogaćujući medijski prostor naših medija.
 • Povećali smo broj partnerskih poduzeća u projektu Obiteljska kartica na više od 100.
 • Proveli smo projekt “Roditeljske vještine za zdrave obitelji”, u sklopu kojega smo održali dva edukativna treninga za obitelji s djecom.
 • Članovi Upravnog odbora i članovi Udruge aktivno su sudjelovali u stvaranju medijskog sadržaja o 3plus obiteljima i 3plus životu.
 • Pokrenuli smo novu rubriku na web stranici, 3plus PRIČE, s ciljem da educiramo, inspiriramo i motiviramo roditelje.
 • Sudjelovali smo na konferenciji „Stanovanje i demografija“ u Europskom parlamentu.
 • Predsjednik udruge Ivan Malbašić izabran je za člana Upravnog odbora ELFAC-a (Europska konfederacija velikih obitelji).
 • Javno smo komunicirali mjere za koje se kao Udruga zalažemo.
 • Obilježili smo svibanj kao Mjesec obitelji, a sve zajedno s partnerskim poduzećima iz Obiteljske kartice i našim članovima. Putem naših društvenih mreža objavljivali smo zanimljive priče 3plus obitelji, organizirali smo nagradne igre i još mnogo drugih zanimljivosti.
 • Organizirali smo i proveli kampanju pod sloganom „Zabava i učenje sve su bliže, iz Obitelji 3plus pomoć stiže“ – u suradnji s partnerskim poduzećima naše Obiteljske kartice i donatorima organizirali smo darivanja članova Udruge.
 • Snimili smo naš prvi promotivni spot koji pokazuje zašto je Obiteljska kartica sinergija poduzetnika i 3plus obitelji.
 • Sudjelovali smo na Okruglom stolu na temu „Hrvatska izumire, što poduzeti?”, koja je održana u Hrvatskom saboru.
 • Proveli smo projekt “Kad znam više, činim bolje za svoju obitelj”, u partnerstvu s Centrom za otkrivanje talenata i cjeloviti razvoj djece i mladih – TalentLab, a uz financijsku potporu Grada Zagreba.
 • U sklopu projekta „Roditeljskim stilovima, talentima i savjetima do aktivnije roditeljske uloge“ održali smo online okrugli stol “Bitan je tata”.
 • Osigurali smo dobivanje besplatnih aktualnih informacija i rješenja za sve 3plus financije na jednom mjestu svim članovima Udruge Obitelji 3plus.
 • Sudjelovali smo u nekoliko javnih rasprava te smo objavili nekoliko priopćenja za javnost vezano uz teme koje su od izrazitog interesa 3plus obiteljima.
 • Aktivno smo sudjelovali u radu Europske konfederacije velikih obitelji (ELFAC) doprinoseći promoviranju 3plus obitelji i na Europskoj razini.
 • Kontinuiranim povećanjem broja članova, simpatizera i podupiratelja udruga Obitelji 3plus postaje sve prepoznatljiviji brend što pokazuje i činjenica da smo prešli broj od 1800 učlanjenih 3plus obitelji.


Naša je misija podržati i okupiti velike obitelji, te doprinositi stvaranju boljih uvjeta života za obitelji u Hrvatskoj, a osobito onih s troje ili više djece. Nadamo se da smo to uspjeli u 2022. godini. To nam daje poticaj da svoj trud i napore još više usmjerimo za dobrobit svih 3plus obitelji u Hrvatskoj.

 

Sve navedeno napravili smo sa skromnim resursima, ali s puno osobnog zalaganja, entuzijazma i podrške mnogih kojima ovim putem želimo reći: OD SRCA VAM HVALA!

 

S obzirom na to da se rad Udruge u velikoj mjeri financira od donacija, upućujemo poziv svima koji to žele i koji su u mogućnosti da nas podupru svojim prilogom. Sva sredstva prikupljena donacijama bit će utrošena na daljnji razvoj Udruge i ostvarenje zadanih ciljeva, a donacije je moguće uplatiti na žiro račun Udruge obitelji s troje ili više djece, IBAN: HR0741240031133001149 (KentBank), uz opis plaćanja DONACIJA.

 

ZAJEDNO S VAMA NASTAVLJAMO RADITI ZA DOBROBT OBITELJI S DJECOM, A OSOBITO ONIH OBITELJI S TROJE ILI VIŠE DJECE, JER DJECA SU BUDUĆNOST HRVATSKE!

OSTALE VIJESTI